生活易討論區主頁 › 新婚生活易 討論區 首頁

發表人 內容
  主題: 可唔可以搬椅子上巴士??
bontse

回覆: 9
觀看: 9383

發表版面: 自由講場   發表於: Wed Jul 25, 2018 5:49 pm   主題:
叫車啦,搬得上巴士黎撞親人就大件事啦
  主題: 送貨公司話我屋企地址偏遠要加錢
bontse

回覆: 7
觀看: 9738

發表版面: 自由講場   發表於: Tue Jul 10, 2018 5:30 pm   主題:
呢d錢無得慳
  主題: 呢d天氣無冷氣真係會死
bontse

回覆: 8
觀看: 9650

發表版面: 自由講場   發表於: Tue Jul 10, 2018 5:29 pm   主題:
以前我都會用d搬運公司 但係試過比司機甩底 宜家都係慣用call 車app多d 建議你試下gogovan 都ok
  主題: 送貨公司話我屋企地址偏遠要加錢
bontse

回覆: 7
觀看: 9738

發表版面: 自由講場   發表於: Thu Jun 14, 2018 6:42 pm   主題:
呢d錢有時係要比人賺下, 一係你咪自己叫車, gogovan我都用過幾次, 都容易就叫到車
  主題: 買左好多紅酒,點知唔包送貨
bontse

回覆: 5
觀看: 9617

發表版面: 自由講場   發表於: Mon Jun 11, 2018 4:28 pm   主題:
可以叫gogovan, 佢地有得到付 咁你咪可以鋪頭d人幫你講箱紅酒比司機, 你再係屋企樓下收貨 而且gogovan有車仔可以租借, 唔怕抬唔到返屋企
  主題: 搬野入迷你倉
bontse

回覆: 7
觀看: 9665

發表版面: 自由講場   發表於: Wed Jun 06, 2018 11:11 am   主題:
係我就call車啦,,照返你地區收錢者,四條街wo, 如果長既話真係有排你搬..而家夏天咁熱,仲會搬到身水身汗添
  主題: 訂左幾箱生果
bontse

回覆: 8
觀看: 9911

發表版面: 自由講場   發表於: Thu May 17, 2018 11:14 am   主題:
咁大件野隨時港鐵唔會俾你入添啦,一箱半箱都仲話得者,call車啦,呢d錢唔好慳
  主題: 自己一個住多唔多下廚??
bontse

回覆: 12
觀看: 14699

發表版面: 自由講場   發表於: Thu May 10, 2018 5:26 pm   主題:
[quote:41dd0d5378="tobu"][quote:41dd0d5378="bontse"]miele蒸爐真心好用,我用左3年,買左實無話後悔 我朋友近排趁減價都買左,佢都話好正[/quote:41dd0d5378] 而家買幾多錢啊?平得多??[/quote:41dd0d5378] 佢起boardway度買,九千幾蚊有個staub煲送,跟住佢用恒生卡又有$300 cash coupon,所以都好抵
  主題: 自己一個住多唔多下廚??
bontse

回覆: 12
觀看: 14699

發表版面: 自由講場   發表於: Thu May 10, 2018 12:17 pm   主題:
miele蒸爐真心好用,我用左3年,買左實無話後悔 我朋友近排趁減價都買左,佢都話好正
  主題: 拜山一問
bontse

回覆: 9
觀看: 10935

發表版面: 自由講場   發表於: Thu Apr 12, 2018 10:58 am   主題:
有老人家就要轉日子去,因為紅日正日有車你都入唔到,俾人封晒
  主題: 貨van過海點收費?
bontse

回覆: 8
觀看: 12269

發表版面: 自由講場   發表於: Thu Mar 22, 2018 11:30 am   主題:
call開gogovan都係呢個價加多$15蚊隧道費者
  主題: 喉糖好似無咩用咁
bontse

回覆: 9
觀看: 8698

發表版面: 自由講場   發表於: Tue Nov 28, 2017 7:25 pm   主題:
應該食完會有效,喉嚨痛不如試下飲下鹽水/檸水果D偏坊啦
  主題: 有冇sis試過claim家居保
bontse

回覆: 9
觀看: 9157

發表版面: 自由講場   發表於: Tue Sep 05, 2017 11:48 am   主題:
我填左form交上去,等左一個星期都未有消息, 有冇sis試過claim家居保,一般要幾耐先收到錢?
  主題: 食咩可以預防高血壓??
bontse

回覆: 8
觀看: 7651

發表版面: 自由講場   發表於: Thu Jul 27, 2017 6:17 pm   主題:
[quote:71e98817ae="loveyouforever"]納豆真係有幫助?唔洗食止痛藥都得?[/quote:71e98817ae] 有幫助~納豆supplement係幾好,我媽有高血壓食左都有降到, 上次同佢去睇醫生醫生都話佢呢兩次覆診個數字都幾靚仔, 下次都keep到就可以減輕藥既份量
  主題: 食咩可以預防高血壓??
bontse

回覆: 8
觀看: 7651

發表版面: 自由講場   發表於: Wed Jul 26, 2017 6:03 pm   主題:
哈蜜瓜有助抑制高血壓囉,但你話係咪完全control到又未必係, 如果唔想食止痛藥,不如食俾富美健納豆suppelment佢食咪仲好, 起碼真係有個效果見到,我媽keep住食,每日度血壓個數字都慢慢穩定左好多
  主題: 上網搵裝修靠唔靠得住?
bontse

回覆: 11
觀看: 3138

發表版面: 裝修佈置   發表於: Mon Mar 13, 2017 2:05 pm   主題:
我都覺,係邊一度搵其實都無咩分別,都要傾過先知夾唔夾,最緊要係做得夠好,做野要手尾有交帶就ok
 
2.901s