生活易討論區主頁 › 新婚生活易 討論區 首頁

發表人 內容
  主題: 求新港城1000mb光纖,$200樓下
arwai

回覆: 5
觀看: 821

發表版面: 自由講場   發表於: Wed Nov 10, 2021 1:14 pm   主題:
想搵1000mb光纖,budget $200,有邊間會比較好用?
  主題: 而家出面濕紙巾真係可以殺到菌?
arwai

回覆: 9
觀看: 1701

發表版面: 自由講場   發表於: Thu Apr 30, 2020 1:07 pm   主題:
我係百佳見過一隻係可以殺到冠狀病毒架,白色包裝又係法國製造,你可以去搵搵
  主題: 有冇方法唔俾鎖匙鐘點姐姐?
arwai

回覆: 8
觀看: 8705

發表版面: 自由講場   發表於: Fri Aug 17, 2018 1:10 pm   主題:
[quote:d168e2ccec="tobu"][quote:d168e2ccec="arwai"]我屋企而家個電子鎖有個藍牙開門功能,事前幫鐘點姐姐登記,每次佢幾時黎幾時走都有紀錄,就算我返緊工,個手機APPS都會通知我邊個入左門口,都幾方便架[/quote:d168e2ccec] 聽落電子鎖都唔錯既,但安裝會唔會好麻煩架...? 你用緊邊個電子鎖呀?[/quote:d168e2ccec] 我用緊SAMSUNG個DP728呀,個陣係PLC到買既,裝個陣有師傅上黎裝埋唔駛擔心,你可以落去試試個鎖岩唔岩你用
  主題: 有冇方法唔俾鎖匙鐘點姐姐?
arwai

回覆: 8
觀看: 8705

發表版面: 自由講場   發表於: Thu Aug 16, 2018 12:03 pm   主題:
我屋企而家個電子鎖有個藍牙開門功能,事前幫鐘點姐姐登記,每次佢幾時黎幾時走都有紀錄,就算我返緊工,個手機APPS都會通知我邊個入左門口,都幾方便架
  主題: 一個人搬兩隻大公仔,點拎?
arwai

回覆: 6
觀看: 8600

發表版面: 自由講場   發表於: Mon Jul 30, 2018 5:46 pm   主題:
叫架的士送過去? 最方便快捷
  主題: 可唔可以搬椅子上巴士??
arwai

回覆: 9
觀看: 9419

發表版面: 自由講場   發表於: Wed Jul 25, 2018 11:23 am   主題:
上巴士有難道wo,除非個司機扮睇唔到者…
  主題: 雪櫃壞左真係不得了
arwai

回覆: 7
觀看: 9447

發表版面: 自由講場   發表於: Thu Jul 05, 2018 5:35 pm   主題:
話說我最近屋企個雪櫃壞左,想買個個 但問題係我樓下係無電器舖, 而出去外面d大型電器舖買又唔係即刻有得送, 因為我個雪櫃其實都幾多野下, 因為突然壞既關係,所以裡面d野都唔知點搞? 如果再買唔到雪櫃,d食物實變壞哂!
  主題: 搬入新屋,用唔用電子鎖好?
arwai

回覆: 7
觀看: 9478

發表版面: 自由講場   發表於: Fri Jun 29, 2018 3:17 pm   主題:
其實你去plc到試下d鎖就知安唔安全啦,佢果到放左好多款俾你慢慢試, 試到滿意岩心水先買都未遲呀,我都係岩岩先買左個samsung dp728, 見佢連埋個手機apps可以check到出入時間先買, 主要係for俾鐘點姐姐用,可以知道佢咩時間上左黎清潔
  主題: 搬野入迷你倉
arwai

回覆: 7
觀看: 9684

發表版面: 自由講場   發表於: Fri Jun 08, 2018 1:30 pm   主題:
call van仔係一個好既選擇黎既,少少錢買個方便囉,真係重仲可以借架車仔幫手添
  主題: 掃平貨包唔包送貨架?
arwai

回覆: 8
觀看: 10348

發表版面: 自由講場   發表於: Thu May 24, 2018 11:21 am   主題:
呢個間間都唔同,你買果陣問埋就得,唔包既話就自己拎走囉,
  主題: 拜山一問
arwai

回覆: 9
觀看: 10959

發表版面: 自由講場   發表於: Wed Apr 11, 2018 6:05 pm   主題:
call車啦,連埋其他野一齊運上去啦,如果唔係咁如果唔係用人搬上去都幾辛苦
  主題: 二手餐枱可以點搬?
arwai

回覆: 9
觀看: 11268

發表版面: 自由講場   發表於: Wed Apr 04, 2018 6:12 pm   主題:
如果住隔離座就搵板車,但隔兩三條街就直接call gogovan啦,煩少好多野
  主題: call貨van一程要幾多錢架?
arwai

回覆: 9
觀看: 12673

發表版面: 自由講場   發表於: Wed Feb 28, 2018 11:09 am   主題:
都要睇返你去邊既,通常都係跟返你既路程黎收費
  主題: 食油對健康有冇影響?
arwai

回覆: 10
觀看: 13067

發表版面: 自由講場   發表於: Thu Feb 22, 2018 12:16 pm   主題:
唔多唔少都有影響,而家都會搵D天然,無添加既油食, 屋企就有一支mazola芥花籽油用黎煎野多
  主題: 平時支付寶你地會去邊一到充值?
arwai

回覆: 12
觀看: 19139

發表版面: 自由講場   發表於: Thu Feb 22, 2018 11:39 am   主題:
我就係網上面一次過搞晒,直接入落去連cash都唔駛禁出黎,用黎去增值
  主題: 支付寶HK認證一問
arwai

回覆: 10
觀看: 14482

發表版面: 自由講場   發表於: Fri Jan 12, 2018 5:13 pm   主題:
已經可以照用,無問題架
 
2.061s